Plzeňské farmářské trhy se konají opět tuto sobotu od 8 hodin

6. srpna 2011 se uskuteční další Plzeňské farmářské trhy. Opět se odehrají na tradičním místě – nádvoří hotelu Gondola (Pallova 12, u Mlýnské strouhy, Plzeň) a Pallova ulice od 8 do 13 hodin. Pořádá je občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s hotelem Gondola. Plzeňské farmářské trhy jsou součástí projektu Plzeň 2015 (www.plzen2015.cz).

Plzeňské farmářské trhy pokračují i o prázdninách

I přesto, že je město Plzeň o letních prázdninách poloprázdné, Plzeňské farmářské trhy pokračují bez přestávky. „Zatím posledních trhů (23. července) se zúčastnilo 42 prodejců a zhruba 3000 nakupujících. Což je skoro stejně jako mimo období letních prázdnin. To jen dokazuje zájem Plzeňáků o kvalitní potraviny“, konstatuje Tomáš Popp koordinátor Plzeňských farmářských trhů. Díky vynikající spolupráci s ÚMO 3 je možné využívat nejen nádvoří hotelu Gondola, ale i celou Pallovu ulici. „Rozšířením trhů do Pallovy ulice se krásně oživil prostor Mlýnské strouhy, na který je obzvlášť teď v létě moc hezký pohled. Lahůdky z Farmářských trhů navíc strouhu vždy úžasně provoní. Jsem rád, že právě trh v našem obvodu byl vyhlášen jako nejlepší v celé České republice,“ vysvětluje starosta ÚMO 3 Jiří Strobach.

Nejkvalitnější potraviny hledejte na Plzeňských farmářských trzích

Kvalita a původ prodávaných potravin jsou pro organizátory Plzeňských farmářských trhů prvořadé. Na již devátém Plzeňském farmářském trhu v roce 2011 se představí opět prodejci kvalitních tuzemských potravin – zelináři z Litoměřicka, Moravy a Ústeckého kraje, pekaři ze dvou pekáren – Rendl ze Sušice, pekaři z Dobřan a z Plzně. Své vynikající výrobky přiveze Paní Šůchová z Rokycan, která peče bezlepkové, vitariánské a další zvláštní pečivo. Čerstvé mléko si budou moci návštěvníci koupit z pojízdného mlékomatu farmy pana Boháčka, maso a uzeniny od mnoha uzenářů – Angus farm ze Soběsuk, Zacpala ze Stříbra, Matějky z Letin, Šnebergera ze Železné rudy. Zvěřinové uzeniny bude prodávat ZEFA VOLARY. Vajíčka od slepic chovaných ve venkovních výbězích, nabídne pan Martínek z Osvračína. Hovězí maso v biokvalitě bude prodávat farma Rudolec a Angus farm. Kozí, kravské i ovčí sýry bude možné zakoupit z farem Březí, ZPZ, Slunečná, ekologické farmy Čapí letka z Mokřic a z Horského statku Abertamy. Čerstvé ryby přiveze pan Krutina z Českého lesa a pstruhařství Mlýny. Nebude chybět ani med od včelařů z Plzeňského kraje. Dokonce bude možné zakoupit i český česnek z Kuřimi a cibuli z Račetic. Zajímavostí bude i prodej čerstvých domácích těstovin, vyráběných v Karlových Varech. Ze sadů Vlkov si budou moci návštěvníci nakoupit jablka pěstována v tzv. Integrované produkci ovoce. V integrovaném systému pěstování ovoce se využívají ekologicky přijatelná opatření, která pozitivně ovlivňují produkci a kvalitu ovoce. Více informací o prodejcích uveřejňujeme na www.plzensketrhy.cz.