Zahradnictví Fytos

Bude na nejbližších trzích 23. března? Ne

Kraj:
Okres:

Zahradnictví FYTOS, Ing. Voráček bylo založeno v roce 1991 „na zelené louce“ nedaleko centra Plzně.

V roce 1994 byly nakoupeny první bezvirózní podnože z Holandska a firma získala licenci na pěstování rezistentních odrůd jabloní (odolných vůči chorobám strupovitost a padlí) od Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR Praha.

Díky stále stoupající produkci ovocných výpěstků jsme přistoupili k výstavbě moderního školkařského zázemí tj. haly se dvěma chladícími boxy, pracovnami, prodejním základištěm včetně zahradního centra. V roce 2002 byl postaven s podporou MZe technický izolát pro nejvyšší stupeň množení (nejhodnotnější materiály) s certifikací virus free. Všechny matečné stromy jsou virus free nebo otestovány na karanténní choroby.

Přes 70% produkce stromků „velkého“ ovoce realizujeme ve velkých partiích s určením pro výsadby sadů ve tvarech a odrůdách dle přání zákazníka. Zbytek produkce je určen k přímému prodeji pro obchodníky a drobné pěstitele. Sortiment ovocných stromků z vlastní výroby pro maloobchodní prodej je doplněn o okrasné dřeviny a nabízen k odběru v zahradním centru, které se nachází v areálu firmy FYTOS Plzeň, Radčická 86.

Od roku 2009 diverzifikujeme naši činnost výsadbou intenzivních ovocných sadů ve Vlkově nad Lesy, okr. Nymburk.

Svým zákazníkům nabízíme VYSOKOU KVALITU produktů srovnatelnou se zahraničím.

Zahradnictví Fytos
, Plzeň

Zahradnictví Fytos nabízí: