Uzenář Plzák z Plzně

Bude na nejbližších trzích 21. března? Ano

Kraj:Plzeňský
Okres:Plzeň-město

Na myšlenku vrátit se k ruční výrobě uzenin mne a moji ženu přivedlo poznání, že lidé nemají kde koupit uzeniny, které by kvalitou masa, vůní a chutí odpovídaly uzeninám, jak je znaly naše prababičky a nebyly jen směskou laboratorně namíchaných (pa)chutí.

Originální uzenářské dílo firmy Plzák z Plzně s.r.o. je výsledkem ruční práce, tradice, komunikace se zákazníky a naší touhy navázat na historii. Každý výrobek je skutečný originál s nezaměnitelnou vůní a chutí. Maso ručně porcujeme, solíme výhradně kamennou nebo mořskou solí, bez tzv. „pomocníčků“ jako jsou různé umělé zvýrazňovače chuti. Pak jej nakládáme do kameninových sudů v nichž  „odpočívá“ a zraje v pískovcové jeskyňce. Po vyzrání jej pomalu, za stálého dozoru, udíme třešňovým dřevem. K plnění klobás používáme výhradně plec (náplň „nenastavujeme“ žádnou hmotou X)  smíchanou s hustým vývarem z hovězích kostí a směsí pečlivě vybraného koření. Klobásy plníme do jedlých vepřových střívek, která vážeme ručně.

Kompletní nabídku našich uzenářských skvostů, klobás, originálně ochucených uzených sýrů, uzeného bůčku a dalších kousků z libového masa (kýty, pečeně, krkovice), jakož i další dobroty, naleznete na našem webu.

Uzenář Plzák z Plzně
Dřevěná 101/7, 30100 Plzeň

Uzenář Plzák z Plzně nabízí: