MP těstoviny

Bude na nejbližších trzích 13. dubna? Ano

Kraj:
Okres:
Domácí nudle jsem začal vyrábět hlavně proto, že jsem milovník dobrého jídla a co se těstovin týká, tak dnešní výrobky mají velice blízko k tomu, co si pamatuji z mého dětství – slizké rozvařující se nudle v polévce. Mamka musela dělat domácí, jinak jsem polévku nejedl. A to mi zůstalo dodnes, nudle si dlouhou dobu vyrábím doma sám, a to mě přivedlo k myšlence naučit zase lidi vážit si jednoduchých, ale kvalitních věcí, hlavně co se týká jídla. Dnešní těstoviny jsou téměř bez výjimky dělány jen z mouky a vody, občas najdete výrobky s asi 2% sušených vajec, přibarvené kurkumou. V podstatě jíte uvařenou mouku.
Já vyrábím nudle jen z čerstvých vajec a mouky, klasicky, ručně, tak, jak se dělaly dříve. Ještě z 90. let si pamatuji z obchodů šestivaječné těstoviny. Z čerstvých vajec dnes téměř nikdo těstoviny nevyrábí (vím jen o jednom výrobci). Chci to napravit, proto plánuji v nejbližší době vyrábět také těstoviny klasických tvarů, ale opět jen z čerstvých vajec a mouky, bez dalších přísad. Možná je přivezu na trh už za dva týdny.
Výrobu jsem zahájil asi před 6 měsíci, pracuji v Klatovech a v současnosti dodávám asi do 8 farmářských prodejen v západních a jižních Čechách.
MP těstoviny
, Klatovy

MP těstoviny nabízí: