Moštárna Šťáhlavy

Bude na nejbližších trzích 19. října? Ne

Kraj:Plzeňský
Okres:Plzeň-jih

Za svůj vznik a provoz vděčí naše moštárna zejména šťáhlavským přátelům zahrádkářům. Poprvé se moštovalo již v roce 1960. Jednoduché zařízení bylo vlastními silami modernizováno, až v roce 1996 došlo k rozsáhlé rekonstrukci. Německý občan a uznávaný pomolog pan Joachim Brauss vybavil moštárnu lisem Wahler z roku 1956 s myčkou a nerezovým drtičem. Toto zařízení je stále ve výtečné kondici a téměř denně v provozu. Pan Brauss také povzbudil občany k zachovávání starých odrůd stromů, které  našim „šťávám ze Šťáhlav“ dávají jistý charakter.

Charakteristika výrobků
Naši výrobu zaměřujeme zejména na prodej čerstvých 100% přírodních šťáv, které nijak neupravujeme, nepřidáváme žádný cukr, barviva, konzervanty, nepoužíváme koncentráty ani umělé enzymy. Hrubé kaly odstraňujeme pouze sedimentací. Trvanlivost prodlužujeme jen tepelnou úpravou, šetrnou pasterací. Naše mošty se tak vyznačují plnou chutí ovoce, zeleniny nebo bylin a zachovávají si velké množství vitamínů enzymů minerálů a dalších cenných látek prospěšných organizmu.

Na Plzeňském farmářském trhu se budou prodávat nejen čerstvé i pasterované ovocné a zeleninové mošty, ale i originální jablečný ocet z produkce moštárny Štáhlavy.

Moštárna Šťáhlavy
Náves Republiky 55, 33203 Šťáhlavy

Moštárna Šťáhlavy nabízí: