Lokše od Zuzky

Bude na nejbližších trzích 25. května? Ne

Kraj:
Okres:

 Lokše jsou domácí, ručně dělané bramborové placky, které se vyrábí z brambor a z mouky a pečou se nasucho na rozpálené plotně. Poté se namastí husím sádlem a plní se na slano nebo na sladko.

„ Lokše je na rozdíl od palačinky velmi sytá – jedna Vám stačí k obědu či k večeři a my vám ji buď zabalíme domů nebo si ji můžete sníst teplou přímo v sobotu na Plzeňském farmářském trhu, kde se představíme poprvé. Přivezeme vám  lokše s náplněmi slanými (např. s brynzou, zelím, špenátem, s trhaným vepřovým), nebo sladkými (povidla/mák + povidla /ořechy).  Neplněné lokše budeme mít samozřejmě taky – a to buď s česnekem nebo bez česneku“ – říká majitelka a výrobkyně lokší Zuzka, která pochází ze slovenského Pezinka, kam se jezdí na husacinu a lokše do nedalekého Slovenského nebo Chorvatského Grobu.   V Praze ale žije už několik let. Vyrábět lokše začala  na jaře 2020  – tedy v době, kdy začal řádit covid.

Tak přijďte ochutnat její pravé slovenské lokše a oprášit vzpomínky na dobu minulou, kdy nám lokše neboli bramborové placky vyráběly na kamnech naše babičky.  Stojí to za to.

 

Lokše od Zuzky
, Praha

Lokše od Zuzky nabízí: