Farma Zelený

Bude na nejbližších trzích 20. dubna? Ano

Kraj:Plzeňský
Okres:Sušice

Začal jsem hospodařit v roce 1993, kdy jsem si pronajal pozemky od ZD a byly také vráceny hektary, které patřili mým předkům. Koupil jsem 20ks jalovic. použil jako základ chovu KBTPM (krávy bez tržní produkce mléka).

V nasledujicich letech bylo nakoupeno dalších 50 kusů skotu plemene Hereford a masný Simentál. Farma v začátcích prováděla zemědělské služby traktory JCB. V roce 2000 se naskytla koupě stáje v obci Horní Staňkov. Zde jsem si splnil svůj sen a začal zde chovat mléčný Holštýnský skot. V současnosti je na farmě cca 100 ks masného a 100 ks mléčného skotu plus mladý skot a býci.

Další aktivitou farmy je prodej masa. Ze staré stáje v Drouhavči byla vybudována bourárna masa a prodejna. Býci z vlastního chovu jsou poráženi na jatkách, zpět se vozí části zchlazené k desetidennímu zrání. Poté je maso bouráno a vakuově balíčkováno do sáčků a distribuováno zájemcům, kteří si na farmu jezdí buď sami a nebo je možný rozvoz vlastním chladícím přívěsem nebo chladícím pick-upem. Pravidelně je rozváženo maso do Plzně a Prahy. Nově i na Plzeňské farmářské trhy.

Pan Zelený na své farmě poskytuje i ubytování. Mimo tradiční zemědělskou produkci dodává i palivové dřevo. 

Farma Zelený
Drouhaveč 3, 34142 Drouhaveč

Farma Zelený nabízí: