Zámek Újezd nade Mží pro vás připravil Křepelčí hody

Pozvánka na Velikonoce – KŘEPELČÍ HODY
Dne 23. 4. 2011 od 10°° hodin se na Zámeckém statku Újezd nade Mží v blízkosti Plzně koná akce KŘEPELČÍ HODY.

Bohatý program na Bílou velikonoční sobotu přiláká nejen děti a jejich rodiče, ale i další návštěvníky, kteří mají rádi zvířátka z farmy, divadlo, písničky, šermíře, soutěže. Labužníci dobrého jídla si přijdou na své. Mohou si během akce ochutnat delikatesu – nadívané křepelky. Po celý den bude probíhat putování po farmářově stezce.
Farmář provede návštěvníky po své stezce a seznámí je např. jak se pečuje o králíky, kozy, ovečky, lamu, kachny, bažanty, křepelky, morčata, prasátka, holuby, pávy, slepičky, koně a další zvířátka. K vidění a koupi budou nejen produkty z farmy, ale i řemeslný jarmark, velikonoční dílničky

O zábavný program se také postará jazyková škola Newtonhouse , která má připraveny pro návštěvníky hodnotné ceny. Dvůr Lipno předvede ukázky jízdy dětí na koních. Ochotnický spolek Kros Vás potěší pohádkou pro děti a dospělé – Dalskabáty hříšná ves, aneb zapomenutý čert na motivy Jana Drdy.

Hudební představení Lahoda a Dubnička nebude šetřit hlasem ani vtipem. Taneční country vystoupení dětí ze ZŠ Pernarec bude milé překvapení, jelikož má název NA DIVOKÉM ZÁPADĚ. Za šermířskou skupinu Menhir promluví zbraně, kdy se boje se neobejdou bez mocné keltské magie. Na nejmenší diváky se těší divadelní spolek DIVOCH s pohádkou a písničkami Honza není na draka dle TV pohádky „Princové jsou na draka“, pro Divoch inscenačně upravil Petr Tycar. Ukázky sportu v podobě exhibice na trampolínách pod vedením Lenky Kadlecové nezanechá nikoho v klidu. Můžete si užít první narozeninovou oslavu fríského hříbátka jménem Hrabě. Celým dnem bude provázet moderátor Martin Švejda, člen skupiny Walda Gang. Akci pořádá občanské sdružení ŽINAFA (zkratka Život na farmě) s rodinnou farmou Slepičků. Těšíme se na Vás. Více informací naleznete na www.zamekujezd.cz.