První říjnovou sobotu voněly Mlýnskou strouhou hlavně jablka a ryby

Plzeňské farmářské trhy každých 14 dní patří k sobotnímu dopoledni v Mlýnskou strouze. Nedaleký hotel Gondola a Pallova ulice v sobotu 1. října přivitali Plzeňské farmářské trhy s více než 40 prodejci.

Tradiční sortiment zeleniny, ovoce, uzenin, masa, ryb, pečiva, mléčných výrobků… obohatila kampaň Ryba domácí. Kuchař pan Stupka předváděl co vše lze připravit ze sladkovodních ryb chovaných a lovených v tuzemsku. Pro děti byla připravena celá řada aktivit, které je nejen bavily, ale dozvěděly se i něco o životě ryb.

Na stromech zlátne listí, a to je znamení, že na Plzeňských farmářských trzích budou jablka a mošty podzimních odrůd. V sobotu se představilo několik pěstitelů jablek: sady Nebílovy, sady Vlkov nad Lesy, sady Těnovice a Ovocnářství Slaný. Mošty si měli možnost návštěvníci koupit ze Sadů Nebílovy, Ovocnářství Slaný a z pojízdné prodejny Biodomů.

Další trhy se uskuteční v sobotu 15. října a můžete se těšit na některé vítěze soutěže Regionální potravina roku 2011. Připravte si i žaludky na ochutnávky vítězných potravin. Bude toho mnohem více. Chystá se k nám pan Ilgner se svými mošty ze Šťáhlav a pan Hruška z biomoštárny.