Na co se můžete v sobotu 15. října těšit…?

Plzeňské farmářské trhy se uskuteční v sobotu 15. října. Místo i čas jsou již tradiční – Mlýnská strouha a nádvoří hotelu Gondola (Pallova ulice) od 8 do 13 hodin.

Těšit se můžete na rozšířený sortiment jablečných moštů. Bude i široká nabídka jablek a sezónní zeleniny. Je ideální čas zásobovat tělo zvýšenou dávkou vitamínů. Pan Krutina, chovající mimo jiné ryby (pstruhy), které s úspěchem na trhu prodává, nabídne i husy z vlastního chovu. Podzim je jako stvořený k přípravě dieteticky těžších jídel. Pečená husa se špičatým zelím od pana Kostky a k tomu bramborový knedlík od pana Laka z firmy MAR-AL, to je nedělní idylka. Pokud oběd zapijete pivem Purkmistr, bude na vás krátká každá podzimní chmura. Sortiment bude samozřejmě mnohem pestřejší.
Kompletní seznam prodejců najdete na www.plzensketrhy.cz (každý den ho aktualizujeme).

Součástí Plzeňských farmářských trhů bude prezentace některých vítězů soutěže Regionální potravina Plzeňského kraje 2011. Vaše oblíbená minimlékárna Joma je jedním z vítězů. Po pauze se na trh opět vrací. Budete moci ochutnat a koupit uzeniny od pana Herejka. Ten vyhrál s Přešínským špekáčkem a Přešínskou klobásou. Pekařství PEKO nabídne nejen vítězný Víkendový chléb. Ochutnat budete moci všechny vítězné potraviny. Více informací o vítězích této souteže najdete na www.regionalnipotraviny.cz.