Plzeňské farmářské trhy startují!

Tuto sobotu (25. března 2023) se letos poprvé sejdou milovníci fajnového jídla. Začínají Plzeňské farmářské trhy. Zhruba padesát prodejců toho nejlepšího jídla, jaké produkují české farmy, pekařství či uzenářství nabídne své pochoutky plzeňské veřejnosti. Trhy začínají v 8 hodin a končí ve 12 hodin. Pořádá je občanské sdružení envic s podporou města Plzně a městského obvodu Plzeň 3.

Plzeň žije jídlem

Plzeňské farmářské trhy budou i v letošním roce pořádány v týdenním intervalu – od 25. března až do 16. prosince každou sobotu (s výjimkou dvou sobot, kdy jsou v místě jejich konání pořádány jiné akce). Svůj domov mají na náměstí Republiky. Začíná se tradičně v 8 a končí ve 12 hodin.

Plzeňané se mohou těšit každou sobotu na zhruba padesát prodejců skvělého lokálního jídla. Trhy jsou součástí celosvětového hnutí Slow food. Proto umožňujeme prodej jen skutečně kvalitního a originálního jídla. Zhruba sedmdesát procent prodejců pochází z Plzeňského kraje,“ řekl pořadatel trhů ze sdružení envic Tomáš Popp.

Ochutnejte Plzeňský kraj

Plzeňský kraj a město Plzeň je plné šikovných farmářů, pekařů, uzenářů…, kteří každou sobotu nabídnou své produkty zhruba 3000 návštěvníkům. Tradičně se na trzích prodává čerstvé pečivo, uzeniny, zelenina, mléčné výrobky, pivo, víno, ryby čerstvé i uzené a další jídlo špičkové kvality.

Letošní rok nepřipravujeme žádné revoluční novinky. I nadále budeme poskytovat prostor i novým prodejcům z našeho kraje a města. Trhy jsou i inkubátorem pro nové nadějné projekty. Dobrým příkladem je pekařství Bread House, které svoji aktivitu zahájilo před několika lety právě na trzích. Dnes má pekárna svoji úspěšnou prodejnu a stabilní zákazníky. Díky trhům získali majitelé pekárny sebevědomí a nabrali první zákazníky,“ dodal Tomáš Popp.

Ani prodejci na Plzeňských farmářských trzích nejsou ušetřeni komplikací týkajících se zvýšených nákladů a opatrnosti ve spotřebním chování zákazníků. Díky vysoké kvalitě prodávaných potravin, jsou zákazníci věrni nákupům na farmářských trzích. Ceny prodávaných potravin nejsou výrazně vyšší než v běžném maloobchodu.

Město Plzeň fandí Plzeňským farmářským trhům

Plzeňské farmářské trhy podporuje také primátor města Plzně Roman Zarzycký. „Plzeňské farmářské trhy považuji za tradiční akci. Kromě toho, že si na nich lidé mohou koupit skvělé jídlo, tak podpoří regionální farmáře. Lidem i farmářům přeji, ať se trhům a regionálním potravinám daří,” uvedl primátor Roman Zarzycký. Podpora od města Plzně a od Městského obvodu Plzeň 3 je pro pořádání Plzeňských farmářských trhů zásadní.

Děkujeme vedení MO Plzeň 3 za spolupráci při vyřizování všech potřebných formalit. Pan starosta i pan místostarosta trhům fandí a velmi nám každý rok s jejich organizací pomáhají,“ podotkl Tomáš Popp.