Plzeňské farmářské trhy opět tuto sobotu 26. května

Letos již popáté tuto sobotu 26. května otevřeme brány Plzeňských farmářských trhů. Místo i čas je již tradiční – Pallova ulice a nádvoří hotelu Gondola od 8 do 12 hodin.

Na letošní páté Plzeňské farmářské trhy se po kratší pauze vrací například uzenáři z Terešova. Nabídnou kompletní sortiment svých uzenin. Pan Tolevský ze severní Moravy na trh přiveze český česnek z Buchlovic. Letos poprvé přijedou výrobci Těchonické medolády.

Jako tradičně přijedou zelináři ze Zlínska, Plzeňska i Středních Čech, ovocnáři ze Slaného a Nebílov. Skvělé pečivo napečou pekaři ze Sušice (Rendl) z Plzně (Zídková) a Dobřan (Dobřanské pekařství). Vynikající koláče a dorty nabídne Anděl Station z Plzně. Valašské frgály hledejte u stánku pekařství Fimako. Přijedou i pěstitelé hlívy z Píseckých hor. Žampiony mnoha druhů přiveze prodejce farmy Holoubek & Pravnuci. Kuřata a krůty bude prodávat farma Zephyr. Na čerstvé i zpracované ryby se můžete těšit z CHKO Český les a ze Šumavy (Pstruhařství mlýny). Na ryby uzené přijďte ke stánku Rybářství Mariánské Lázně. Maso a uzeniny nakoupíte od mnoha uzenářů – ANGUS FARM, Šneberger ze Železné rudy, ZEFA Volary a Zacpal ze Stříbra. Zvěřinové uzeniny a zvěřinu bude prodávat pan Bubeníček. Mošty nabídnou ovocnáři z Nebílov a Stvolenská moštárna. Mléčné výrobky oceněné značkou Regionální potravina představí minimlékárna Joma. Kozí, kravské i ovčí sýry bude možné zakoupit z Horského statku Abertamy, biofarmy Držovice a chráněné dílny Simabelle. Nebude chybět ani med od včelařů z Plzeňského kraje. Více informací o prodejcích uveřejňujeme na www.plzensketrhy.cz.