Déšť zkrápěl prodejce i nakupující na čtvrtých Plzeňských farmářských trzích

Podivné počasí letošního jara pokračuje. V pátek 11. května bylo zhruba 30o C. V sobotu pak už jen asi 11o C. Ráno kolem 5.30h kdy trhy začínáme připravovat, začalo pršet a prodejci se obávali, že nedorazí jejich věrní zákazníci. Kolem 7 hodiny se jejich strach rozpustil. I když trhy začínají až v 8 hodin, první návštěvníci přicházejí hned po 7 hodině. Nakonec přestalo i pršet a trhy probíhaly jako obvykle – stovky nakupujících, u některých stánků přetlak, přes 40 prodejců, spokojení zákazníci i prodejci. Na těchto trzích se už začala objevovat jarní zelenina – cibulka, ředkvičky…

Letos poprvé přijeli farmáři z biofarmy Slunečná a ekofarmy Jemnice. Po obou farmách se už několik nakupujících ptalo, takže byli potěšeni, že si mohou koupit vynikající ovčí, kravské i kozí sýry, hovězí a jehněčí maso. Ekofarma Jemnice prodávala i vajíčka. Ochutnávali jsme je se žampiony z pěstírny Holoubek & pravnuci a byly vynikající. Krásně žlutá od slepic, které pobíhají, hrabou a zobou jarní zelenou trávu.

Další Plzeňské farmářské trhy se uskuteční 26. května! Těšit se můžete na vaše oblíbené lahůdky – například od ZEFA Volary, uzenářů z Terešova, maso z farmy Drouhaveč, zelenina od Kostků… Kompletní seznam prodejců najdete na www.plzensketrhy.cz.