První prázdninové Plzeňské farmářské trhy se povedly

Předposlední červencová sobota patřila v hotelu Gondola a v Pallově ulici opět Plzeňským farmářským trhům. Dostavilo se více než 40 prodejců. Věština již na trzích prodává celý rok, ale našli se i zcela noví prodejci.

Velký zájem vyvolaly čerstvé těstoviny vyráběné z těch nejlepších surovin v malé provozovně v Karlových Varech. V obležení byl i stánek s delikatesami z Hradce Králové. Jednalo se o čatný, rajčata v oleji (rajčata českého původu!), český paličák nakládaný v oleji a mnoho dalšího. Poprvé se na trhu objevila ekologická farma Čapí letka. Nakoupit bylo možné mléčné výrobky v biokvalitě nebo několik odrůd brambor s certifikátem bio. Vynikající pečivo vhodné pro bezlepkovou dietu přivezla paní Šůchová z Rokycan. Nabízela i další netradiční druhy pečiva.

Příští Plzeňské farmářské trhy se uskuteční 6. srpna opět na tradičním místě i v čase. Můžeme slíbit, že se představí i další noví prodejci, kteří na trhu ještě neprodávali. Budou jablka a další sezónní ovoce. Samozřejmě se můžete těšit na kompletní sortiment: uzeniny opravdu z masa, hovězí maso, vajíčka, zelenina, ovoce, mléčné produkty, ryby, pečivo…