Ekologické zemědělství jsme oslavili na Biodožínkách 2010

Druhý ročník Biodožínek v Plzni se odehrál 5. září 2010 v Pivovarském dvoře v Plzni Černicích. Vzhledem k zájmu o farmářské trhy a biopotraviny v Plzni jsme očekávali hojnou účast, ale zájem Plzeňáků nás opět příjemně překvapil. Biodožínky pro vás připravila občanská sdružení ENVIC a Fair Life ve spolupráci s pivovarem Purkmistr a firmou Excellent.

Již před začátkem v 10 hodin se nákupuchtiví lidé shromažďovali a čekali až prodejci vybalí své zboží. Tentokrát jsme stánky umístili i na náves v Černicích. Najít tam bylo možné například zeleninu, uzenářské výrobky z farmy Sasov, maso z ekologických chovů, víno, sladkosti nebo mléčné výrobky. Přímo v areálu pivovaru Purkmistr bylo možné nakoupit fair trade výrobky, přírodní kosmetiku, krmivo pro zvířata v biokvalitě, čaje a v neposlední řadě pečivo z pekárny Petra Pištece. Seznam prodejců najdete pod textem. Podle našich odhadů druhý ročník Biodožínek navštívilo 2500 osob (odhadujeme podle rozdaných seznamů vystavovatelů), což je o zhruba 700 více než loni. Akci skvěle moderovala Zdeňka Žádníková Volencová.

Doprovodný program nabídl tři besedy a kuchařskou show. Kuchařskou show předvedl šéfkuchař restaurace Purkmistr Václav Pach. Show sklidila ohromný úspěch. Pan Pach není totiž jen vynikající kuchař, ale i showman. Po kuchařské show mohli návštěvníci připravované pokrmy i ochutnat a odnést si i recepty (najdete je také pod textem). Menu sestavené z biopotravin opět připravila restaurace Purkmistr.

Program pro děti vedla dvojice Standa a Vanda doplněná panem Pavoukem. Děti byly z programu nadšené.

Biodožínky byly také v televizi. Podívat se můžete zde: http://www.plzenska-televize.cz/videa/deje-se-v-plzni/media/biodozinky.

Biodožínky by nebylo možné uspořádat bez podpory Nadačního fondu Zelený poklad a Ministerstva životního prostředí. Velmi děkujeme!