Kam se poděla česká zelenina aneb vypěstuj a sněz

Jablka z Polska, hrušky z Belgie a česnek z Číny. Tak často vypadá nabídka našich supermarketů. Kam se poděla česká zelenina a ovoce? Víme, co jíme? Jak poznat zdravou zeleninu a proč kupovat ovoce pěstované s respektem k životnímu prostředí? Umíme ještě vypěstovat vlastní rajčata a salát? Zahradničení na malém prostoru jde i ve městech – každý balkon, zahrádka nebo truhlík na okně jsou dost velké na to, aby přinesly úrodu. Rady a tipy přímo pro Vás. Přijďte se inspirovat, jak zpestřit Váš jídelníček a udělat přitom Plzeň trochu zelenější. Zahradnická sezona právě začíná…

Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 17. března od 18. hodin v Divadélku JoNáš v Měšťanské besedě. Zajímavé nápady, rady a informace má pro Vás připravené designérka přírodních zahrad Mgr. Alena Lehmannová.

Zároveň Vás srdečně zveme na zahradnickou poradnu věnovanou přírodním zahradám a ekologickému pěstování ovoce a zeleniny. Se svými dotazy se na Mgr. Lehmannovou můžete obracet v pátek 18. března od 13 do 18 hodin v Environmentálním informačním centru ENVIC v Prešovské ulici 8 v Plzni.

Ve 14, 15, 16 a 17 hodin zde navíc můžete absolvovat rychlokurz pro začínající zahradníky všeho věku zaměřený na zahradničení na balkonech, lodžiích a terasách. Ukážeme Vám několik dobrých nápadů, jak lze i malý prostor proměnit v zelenou oázu plnou lahodné zeleniny a vonících bylinek. Sami si pak budete moci vyzkoušet, jak připravit a osít zeleninový truhlík či květináč.

Vstup na přednášku, poradenství i účast na zahradnickém rychlokurzu je zdarma. Na rychlokurz je nutná registrace na e-mailu ic.plzen@envic.cz či telefonu 377 220 323.