Poslední Plzeňské farmářské trhy v roce 2011 voněly po vánočních stromcích

Neméně populární byly lahůdky od našich tradičních prodejců. Pan Kostka z Českých Kopist přivezl delikátní zeleninu – zelí, kapustu, mrkev, vodnici, řepu, čínské zelí… U jeho stánku byla fronta asi nejdelší. Farma Monika nabízela neméně chutnou zeleninu. ZEFA Volary je na trhu vždy první a také má od brzkého rána (před oficiálním zahájením trhů) až do zhruba 11 hodin několikametrový zástup milovníků masa a uzenin. Jejich zvěřinové i jelení klobásy jsou vyhlášené. Neméně dobré jsou i další uzeniny a hovězí maso. Hned naproti vchodu můžete najít uzenáře pana Dvořáka a jeho manželku. Tvoří úžasné prodejní duo, které s úsměvem bourá každou frontu. Klobásy z jejich produkce jsou nadhérně ochucené, voní po bukovém dřevu, neobsahují zbytečné příměsy… prostě jsou poctivé a úžasně dobré. Také jich na trhu prodají vždy desítky kilogramů. Prodávají samozřejmě i tlačenku, jelita… Uzenář pan Matějka je zase vyhlášený svými uzeninami, ve kterých používá pivo Purkmistr. U stánku řeznictví Šneberger ze Železné Rudy najdete delikátní šunku, šumavské maso, jedinečný šunkový salám a další i Bavorskem šmrcnuté uzeniny. Pan Zacpal ze Stříbra prodává tradiční sortiment jedinečné kvality. Zkuste jeho sušené hovězí maso, na kterém by si pochutnal i Vinnetou. Nakonec jsem si nechal ANGUS FARM. Spojení farmy, provozu restaurací a výroby uzenin je ideálním příkladem, jak může být zemědělství pestré. Pokud navíc vyrábíte takové lahůdky jako jsou taliáni, husí paštika, špekáčky… máte o úspěch postaráno.

Prodávali se i čerstvé ryby, pečivo z Dobřan a od Zídků, sýry z biofarmy Slunečná, Abertam. Ekofarma Jemnice přivezla vyzrálé hovězí maso z ekologického chovu. Hlíva z Písku se prodávala čerstvá i na grilu. Já ji zkusil na grilu hned po 7 hodině a opravdu jsem si pochutnal. Jablka a mošty nemohly chybět. Vybíráme pro vás jen opravdové gastronimické poklady a budeme v tom pokračovat i v příštím roce.

Příští Plzeňské farmářské trhy se uskuteční 31. března 2012. Pak budeme pokračovat ve 14 denním intervalu. Sledujte naše stránky www.plzensketrhy.cz. Co nevidět termíny i další informace upřesníme.