Hurá na farmy!

Právě jsme se vrátili z biofarmy Slunečná (http://www.biofarma-slunecna.cz/). Je to ráj na Zemi. Pan Pavel Štěpánek vybudoval z ruin skutečný šumavský skvost – útulnou farmu, kde chovají ovce, kozy, krávy, husy, kachny, slepice… Ve faremní mlékárně vyrábí sýry. Mají i malou porážku, takže nabízí hovězí, jehněčí i kůzlečí maso (sezónně). Pochopitelně se u nich můžete ubytovat. Přes silnici mají nádherný penzion (sauna, výřivka). Přímo na farmě jsou čtyři pokoje. V říjnu dokončili restauraci s dalšími pěti pokoji. Teď už na farmě pojmou zhruba 48 hostů. Cena za ubytování je bezvadná – 600 Kč/osoba/noc. Samozřejmě se snídaní z jejich produktů (tvaroh, sýry, mléko…). V nové reštice vaří večeře. Včera třeba pekli jehněčí v peci na dřevo s jejich biobrambory. K tomu domácí majonéza z biovajec od slepic popelících se na farmě. Paráda! 
Vemte nohy na ramena a jeďte se tam podívat. Můžete si užít přírody (bez lidí – většinou nepotkáte ani živáčka), lyžování, zvířata (všechny vám ukážou – po farmě se můžete volně procházet). 
Jeďte přes Vimperk (dejte si oběd v Šumavském pivovaru –http://www.sumavskypivovar.cz/) do Volar (stavte se nakoupit uzeniny od ZEFA Volary) a pak směrem hurá na Želnavu.