Šetrné lesní hospodaření aneb Stromy s visačkami

Chcete se dozvědět nové informace o stavu lesů v České republice? Víte, co naše lesy nejvíce ohrožuje? Jaké jsou typy lesního hospodaření a jaký mají vliv na ekosystém? A co je vlastně certifikát FSC? Odpovědi na tyto a další otázky získáte na naší přednášce!

S fakty o šetrném lesním hospodaření v ČR nás seznámí Ing. Tomáš Duda, ředitel FSC Česká republika. Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 20. ledna od 19 hodin v Divadélku JoNáš.

Zároveň Vás srdečně zveme také na vernisáž k výstavě „Ochrana přírody“, která se bude  konat ve čtvrtek 20. ledna od 18 hodin ve Společenském sále Měšťanské besedy. Výstava bude k vidění ve foyer Měšťanské besedy od 20. ledna do 2. února 2011.

Touto akcí bychom chtěli podpořit Mezinárodní rok lesů „Lesy pro lidi“, který pro rok 2011 vyhlásilo Valné shromáždění OSN s cílem zvýšit povědomí veřejnosti o tom, že lesy a způsob jejich obhospodařování hrají klíčovou roli při budování zelenější a trvale udržitelné budoucnosti.

Vstup na přednášku, vernisáž i výstavu je zdarma.

Tato akce se koná v rámci projektu ENVIC – Síť environmentálních informačních, vzdělávacích a poradenských center Plzeňského kraje, který byl podpořen Státním fondem životního prostředí, Ministerstvem životního prostředí a Plzeňským krajem.