Plzeňské farmářské trhy zakončily sezónu

Sobotní (4.12.) mráz neodradil prodejce ani nakupující od účasti na posledních Plzeňských farmářských trzích. Již před 7 hodinou se dostavili první nakupující, což je o hodinu dříve, než se oficiálně trhy otevírají. Nebylo to však nutné, protože prodejci měli zboží dostatek. Lidé však chodili průběžně až do 13 hodiny a měli možnost nakoupit si například vynikající uzeniny, čerstvé ryby, mléko, ovčí a kravské sýry, tvaroh, bažanty, pečivo, vánoční cukroví, jablka, nebo krásné rukodělné výrobky z Plzeňského kraje.

Celkem se představilo 32 prodejců. Nejoblíbenější byla již tradičně minimlékárna Joma. Jejich mléčné výrobky jsou skutečně jedinečné. Vynikají výbornou chutí, poctivostí zpracování a neobsahují dochucovadla, barviva či konzervanty. Podobně oblíbené jsou uzenářské výrobky z řeznictví Dvořák z Bělé nad Radbuzou. Čerstvé ryby z Českého lesa se také na trhu dlouho neohřály. Pan Terč z Farma Neli opět prodával kachny, kuřata a vajíčka. Jedinečné pečivo přivezl pekař Petr Pištec – vánoční bábovky, kokosky, levandulové sušenky… Krásné rukodělné výrobky prodávala například paní Koblenová, keramičky z Úterý nebo občanské sdružení Ty a já. Možná je někdo z vás najde na Štědrý den pod stromečkem.

V tomto roce jsme pro vás uspořádali 9 Plzeňských farmářských trhů, které navštívilo zhruba 25 000 osob a vystřídalo se na nich více než 60 prodejců. Váš zájem o kvalitní české potraviny nás velmi těší. Projektem farmářských trhů jsme chtěli pomoci především místním sedlákům a zpracovatelům. Tento cíl se podařilo naplnit. Navázali jsme spolupráci, která bude pokračovat i v roce 2011. Prodejci jsou na Plzeňských farmářských trzích spokojení a zpravidla prodají vše co přivezou. Přes zimu, kdy se farmářské trhy pořádat nebudou, na těchto stránkách najdete rozhovory s jednotlivými farmáři. V příštím roce pro vás chystáme celou řadu novinek. Včas vás o nich budeme informovat.

Děkujeme za váš zájem o Plzeňské farmářské trhy a především o produkty na nich prodávané. Na shledanou se těšíme v březnu 2011.