Plzeňské farmářské trhy ve znamení bylinek a sazenic

Jaro už je v plném proudu, i když počasí je skutečně aprílové. Druhé Plzeňské farmářské trhy v roce 2012 nabídnou široký sortiment bylinek, sazenic květin i zeleniny. Pan Fröhlich z Bylinkového zahradnictví v Písku přiveze širokou paletu bylinek – bazalku, petržel, tymián, libeček, saturejku, mátu, levanduli, šalvěj, rozmarýn, koriandr, oregano a mnohé další.
Alena Lehmannová ze společnosti Přírodní zahrady nabídne truhlíky, květníky a bedýnky osázené zeleninou a bylinkami, které je možné si dát na balkon, lodžii nebo okenní parapet. „Dále budeme nabízet sazenice a osivo zeleniny, bylinek a květin vhodných pro pěstování v nádobách. Zajímavostí bude i prodej domečků pro užitečné pomocníky na zahradě“, popisuje Lehmannová. Pan Chobot ze zahradnictví v Podlesicích bude ve svém stánku prodávat sazenice zeleniny a květin.

I pan Kostka z Českých Kopist mimo vynikající zeleniny přiveze sazenice zeleniny a bylinek.

Na druhém Plzeňském farmářském trhu v roce 2012 se představí již tradiční, ale i noví prodejci – zelináři ze Zlínska, Plzeňska i Středních Čech, ovocnáři z Nebílov, Radnic, pekaři ze tří pekáren – Rendl ze Sušice, Zídkovi z Plzně a pekaři z Dobřan, vynikající koláče napeče i Anděl Station z Plzně. Přijedou i pěstitelé hlívy z Píseckých hor, kuřata a krůty bude prodávat farma Zephyr, na čerstvé i zpracované ryby se můžete těšit z CHKO Český les a ze Šumavy (Pstruhařství mlýny). Maso a uzeniny nakoupíte od mnoha uzenářů – Angus Farm ze Soběsuk, Dvořák z Bělé nad Radbuzou, Matějka z Letin, Zacpal ze Stříbra, uzenáři z Terešova. Nejen zvěřinové uzeniny bude prodávat ZEFA VOLARY. Mošty nabídnou ovocnáři z Nebílov a Stvolenská moštárna. Mléčné výrobky oceněné značkou Regionální potravina představí minimlékárna Joma. Kozí, kravské i ovčí sýry bude možné zakoupit z Horského statku Abertamy a chráněné dílny Simabelle. Nebude chybět ani med od včelařů z Plzeňského kraje. Více informací o prodejcích uveřejňujeme na www.plzensketrhy.cz.