Plzeňské farmářské trhy se vynořily z mlhy

Kolem půl šesté v sobotu ráno (29.10.) to vypadalo, že nebude přes mlhu vidět ani na špičku nosu. Takhle brzy ráno už jsme na nohou a připravujeme pro vás Plzeňské farmářské trhy. Příjíždějí první prodejci. Jako první je na místě vždy ZEFA Volary. Pak již začíná kolotoč příjezdů, ucpaná Pallova ulice i nádvoří hotelu Gondola.

Tentokrát jsme očekávali příjezd pana Králíka, který měl přivézt avizované vlašské ořechy, ale bohužel se mu před Prahou rozbilo auto. Moc se omlouvá. Také farma Líšťany, která provozuje pojízdný mlékomat, opět nepřijela. Bohužel neberou telefon, proto dodnes nevíme, proč nepřijeli. Účast přislíbili.

Ostatní v pořádku dorazili. Největší fronty byly opět u pěstitele zeleniny pana Kostky a jeho rodiny. Nemenší zájem byl o mléčné výrobky minimlékárny Joma, zeleninu paní Vočadlové, klobásy pana Dvořáka, ryby od pana Krutiny i pstruhařství Mlýny, mošty z Nebílov i od pana Hrušky a nečekaně dlouhá fronta se vytvořila u topinek s česnekem. Samozřejmě nebylo možné přehlédnout zástup milovníku vynikajícího pečiva z pekařství Rendl.

Lahůdkou pro oči i mlsné jazýčky byly mimo jiných koláčů i halloweenské sladkosti z Anděl station. Krvavé prkénko s uřízlým prstem (marcipánovým) vyděsilo nejednoho nakupujícího.

Další Plzeňské farmářské trhy se uskuteční opět za 14 dní 12. listopadu!

 

Fotografie z trhů 29.10.2011 z dílny Nesvadbových  🙂 www.nesvadbovi.cz