Plzeňské farmářské trhy nabídnou nejen vynikající potraviny

Součástí Plzeňských farmářských trhů bude kampaň Ryba domácí
Sladkovodní ryby patří již tradičně k oblíbenému sortimentu Plzeňských farmářských trhů. Na třináctých Plzeňských trzích se proto představí dva prodejci ryb, kteří nabídnou pstruhy, siveny, jesetery, kapry a další čerstvé sladkovodní ryby. Z Plzeňského kraje přijede pan Krutina hospodařící v CHKO Český les. Ze Šumavy přiveze ryby Pstruhařství Mlýny.

K tématu ryb se váže i kampaň Ministerstva zemědělství Ryba domácí. Ta se na trhu bude prezentovat prostřednictvím kuchařské show Petra Stupky a aktivitami pro děti.

Prodej ryb historicky patří do Mlýnské strouhy. V místech, kde se konají Plzeňské farmářské trhy, byla rybárna a mnoho drobných rybářů lovilo a prodávalo své úlovky právě v okolí Mlýnské strouhy. Jsem rád, že Plzeňské farmářské trhy navazují i na tuto tradici“, vysvětluje starosta ÚMO 3 Jiří Strobach.

Nejkvalitnější potraviny hledejte na Plzeňských farmářských trzích
Kvalita a původ prodávaných potravin jsou pro organizátory Plzeňských farmářských trhů prvořadé. Na již třináctém Plzeňském farmářském trhu v roce 2011 se představí opět prodejci kvalitních tuzemských potravin – zelináři z Litoměřicka, Moravy a Ústeckého kraje, pekaři z několika pekáren – pekaři z Dobřan, pekařství Rendl ze Sušice, pekárna a cukrárna Babiččiny dobroty z Berouna. Anděl Station upeče své vynikající koláče a prodávat bude také výrobky s certifikátem Fair Trade. Maso a uzeniny si budou moci návštěvníci zakoupit od mnoha uzenářů – Šnebergera ze Železné rudy, Matějky z Letin, Dvořáka z Bělé na Radbuzou a Zacpala ze Stříbra. Zvěřinové uzeniny bude prodávat ZEFA VOLARY. Vajíčka od slepic chovaných ve venkovních výbězích, nabídne pan Martínek z Osvračína. Hovězí maso v biokvalitě bude prodávat farma Rudolec. Kozí a kravské sýry bude možné zakoupit z farem Březí, ZPZ, z Horského statku Abertamy a biofarmy Slunečná. Jablka budou prodávat sady Těnovice, Nebílovy a ovocnářství Slaný. Čerstvé i balené mošty si bodu moci návštěvníci koupit z moštárny Šťáhlavy a z Nebílov. Na trh přijede i velmi oblíbená Minimlékárna Joma. Opět se na trhu objeví pojízdný mlékomat pana Boháčka. Čerstvé ryby přiveze pstruhařství Mlýny a pan Krutina z Českého lesa. Nebude chybět ani med od včelařů z Plzeňského kraje. Dokonce bude možné zakoupit cibuli z Račetic. Prodávat se budou i čerstvé domácí těstoviny, vyráběné v Karlových Varech. Vynikající lahůdky také nabídnou Hradecké delikatesy (český česnek v oleji, marmelády…).

Více informací o prodejcích uveřejňujeme na www.plzensketrhy.cz.