Nejen klíče budou cinkat na trzích 17. listopadu

Poslední listopadové trhy tohoto roku se ponesou ve znamení oslav „sametové“ revoluce. Pojďte ji oslavit dobrým jídlem. Především na našich trzích považujeme za jeden z výdobytků porevoluční společnosti pestrou nabídku fajnových potravin.

Co pro vás sedláci nachystali? Zelenina i ovoce bude ještě v pestré paletě chutí i barev – jablka, hrušky, cibule (několika odrůd), česnek, dýně, květák, pórek, rajčata (snad), petržel, řepa, celer… Před zimou se musíme chránit. Rakytník je jako prevence nachlazení ideální. Rozhodně k zimě patří maso – hovězí (ANGUS, Drouhaveč, ZEFA), uzeniny (ANGUS, Kaiser, Matějka, ZEFA, Bubeníček, Zacpal, Němec). Z Držovic přijedou výrobci vynikajících sýrů. Minimlékárna Joma slaví kulatiny (pan Matrínek – všechno nejlepší), takže se na trhu neobjeví. Přesto bude mléčných výrobků dost. Přijede totiž farma rodiny Němcovy (jogurty, tvaroh, sýry, jogurtové nápoje, poctivé uzeniny…).

Pekaři vás oblaží křupavým pečivem. Pozor nepřijede pekařství Rendl. V Sušici totiž opravují potrubí a proto pro vás nemohou u Rendlů upéct své legendární pečivo. Přesto se dostaví pekařství Dobřany a pan Zídek. V sekci pečiva bude jedno překvapení. Dáme vám včas vědět.

Čerstvé ryby najdete u stánku pana Krutiny a pstruhařství Mlýny. Budou i hlíva, topinky, Hradecké delikatesy, čerstvá pasta, mošty (Nebílovy, Manětín, Šťáhlavy), kuřata, krůty (ZEPHYR).

Těšíme se na vás v sobotu 17. listopadu od 8 do 12 hodin.