Na trhu nepršelo, i když nás televizáci strašili…

Letošní třetí Plzeňské farmářské trhy byly moc fajn. Dostavilo se zhruba 40 prodejců. Trochu se strachovali o počasí, ale to je pořešené přes jednoho faráře z farnosti jednoho nejmenovaného mistra uzenáře. Víc nemůžu prozradit.

Když se podíváte na fotky uvidíte spokojené nakupující i prodávající. Co bylo k sehnání? Bylinek bylo na trhu opravdu hodně – všelijaké bazalky, šalvěje, tymián, stevie, pažitky, máty… Kytek a sazenic zeleniny bylo neméně. Paní Monika Vočadlová přivezla ze své moravské farmy ředkvičky, trochu česneku, brambory… Pečivo napekli pekaři od Rendlů, Zídků i z Dobřan. Maso prodávala nejsympatičtější (moje hodnocení) dvojka na trhu z farmy ANGUS. Pan Zelený nelenil a rozjel prodej hovězí masa i uzenin. Fronty byly tradičně u stánku minimlékárny Joma. Držovičtí prodali všechny sýry extra rychle. Uzenářů byl zástup a žádný z nich se neflákal – Terešov, Dvořák, Matějka, ZEFA, Bubeníček (specialista na zvěřinové uzeniny). Podobně probíhal celý trh a dokonce skutečně prodejci vydrželi až do 12 hodin.

Tak příště, 11. května, na shledanou! Připravili jsme pro vás speciální bylinkový trh. Navíc proběhne i přednáška naší kolegyně Aleny Lehmannové „Zahrada na balkoně a za oknem“. Bude to moc zajímavé.