Letos pošesté – trhy již v sobotu 9. června

Tradiční Plzeňské farmářské trhy se staly trvalou součástí městského života v Plzni. V sobotu dopoledne (8 – 12h) 9. června opět zaplní více než 40 prodejců prvotřídních lokálních potravin okolí Mlýnské strouhy. Uskuteční se již letošní šesté Plzeňské farmářské trhy. Pořadatelem Plzeňských farmářských trhů je občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s hotelem Gondola.

Uzenáři z Terešova nabídnou opět kompletní sortiment svých uzenin (tlačenka z plece, domácí nádivka….). Oblíbené se staly všechny pekařské výrobky z pekařství Rendl ze Sušice. U jejich stánku se vždy tvoří nejdelší fronty. Jako tradičně přijedou zelináři ze Zlínska, Plzeňska i Středních Čech, ovocnáři ze Slaného a Nebílov. Skvělé pečivo napečou pekaři z Plzně (Zídková) a Dobřan. Vynikající koláče a dorty nabídne Anděl Station z Plzně. Valašské frgály hledejte u stánku pekařství Fimako. Přijedou i pěstitelé hlívy z Píseckých hor. Kuřata a kachny bude prodávat farma Zephyr. Na čerstvé i zpracované ryby se můžete těšit z CHKO Český les a ze Šumavy (Pstruhařství mlýny). Na ryby uzené přijďte ke stánku Rybářství Mariánské Lázně. Maso a uzeniny nakoupíte od Šnebergera ze Železné rudy, nebo Zacpala ze Stříbra. Naprosto unikátní maso a uzeniny z přeštických pašíků přivezou z biofarmy Sasov. Mošty nabídnou ovocnáři z Nebílov a Stvolenská moštárna. Mléčné výrobky oceněné značkou Regionální potravina představí minimlékárna Joma. Kozí, kravské i ovčí sýry bude možné zakoupit z Horského statku Abertamy, biofarmy Držovice, biofarmy Slunečná a chráněné dílny Simabelle. Sortiment sýrů bude tedy na těchto trzích posílen. Nebude chybět ani med od včelařů z Plzeňského kraje. Více informací o prodejcích uveřejňujeme na www.plzensketrhy.cz.

Příští Plzeňské farmářské trhy se uskuteční 23. června. Budou ve znamení vítězných regionálních potravin Plzeňského kraje 2012.