Jak dopadly první farmářské trhy v Plzni?

V sobotu (29.5.) se uskutečnily první farmářské trhy v Plzni, které organizovalo občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s hotelem Gondola. Finanční podporu farmářským trhům poskytl Nadační fond Zelený poklad.

Ihned po začátku v 8 hodin se nádvoří hotelu Gondola začalo plnit lidmi a tento stav trval až do zhruba 13 hodin. Už kolem 11 hodiny měli bohužel první vystavovatelé vyprodáno. Zájem veřejnosti o kvalitní místní produkty je i v Plzni ohromný. Farmáři se příště lépe zásobí a nabídnou více zboží. Počet návštěvníků prvních Plzeňských farmářských trhů odhadujeme na 2000.

Své produkty nabídlo 14 vystavovatelů, kteří prodávali zeleninu, mléčné výrobky, vejce, pečivo, jablka a mošty, rukodělné výrobky apod. Již příští trhy (sobota 26.6.) budou svým sortimentem bohatší. Bude se prodávat i maso z ekologických chovů (hovězí, skopové), uzeniny, kozí, ovčí, kravské sýry i v biokvalitě, houby (žampiony a hlíva ze Šumavy). S dalšími farmáři jednáme. Sledujte katalog vystavovatelů. Zvětšíme i prostor farmářských trhů, aby pro vás bylo pohodlnější nakupovat.

V průběhu farmářských trhů se uskutečnily i dvě besedy. První na téma Šumava – originální produkt a druhá o Místních výrobcích ze západu Čech. Občanské sdružení ENVIC připravilo hry a aktivity nejen pro děti, informační materiály z různých oblastí životního prostředí. MAS – Český Západ – Místní partnerství prostřednictvím informačního stánku prezentovalo svoji činnost a především originální Místní výrobky ze západu Čech. Hotel Gondola nabízel farmářské menu v chlebovém bochníku.

O trhy byl zájem i ze strany médií. Přečíst jste si o nich mohli nejen na různých internetových stránkách, ale i v plzeňském deníku, deníku DNES a vidět je na ČT 1.

Těšte se na další farmářské trhy v Plzni, které budou širší jak svým sortimentem, tak prostorem, ve kterém se odehrají. Místo a čas zůstavají stejné – poslední sobota v červnu 26.6. nádvoří hotelu Gondola od 8 do 13 hodin.