Ekodům – moderní cesta k úspornému a zdravému bydlení

Čeká Vás mnoho informací o nízkoenergetických a pasivních domech i praktické rady  a nápady pro novostavby či rekonstrukce. Jaké jsou výhody a nevýhody zděných staveb a dřevostaveb? Jak vybrat okna nebo způsob vytápění? Chcete vědět podrobnosti o Trombeho stěně? A co zajímavého přináší Stirlingův motor?

S odpověďmi na tyto a další otázky Vás seznámí Václav Šváb, předseda občanského sdružení ENVIC. Těšit se můžete i na diskuzi s projektantem 14 pasivních domů v Dobřanech Ing. Zdeňkem Baxou. Přednáška se uskuteční ve čtvrtek 17. února od 18 hodinDivadélku JoNáš v Měšťanské besedě.

Zároveň Vás srdečně zveme na komentovanou prohlídku rozestavěného pasivního domu v Dobřanech. Exkurze na tuto stavbu proběhne v sobotu 19. února. Sraz účastníků bude ve 14 hodin na náměstí T.G.M. před Městským úřadem v Dobřanech.

Více informací o akcích sítě ENVIC najdete na www.envic.cz.

Vstup na přednášku i exkurzi je zdarma.


Tato akce se koná v rámci projektu ENVIC – Síť environmentálních informačních, vzdělávacích a poradenských center Plzeňského kraje, který byl podpořen Státním fondem životního prostředí, Ministerstvem životního prostředí a Plzeňským krajem.