Deštivý podzim Plzeňské farmářské trhy neovlivnil

První říjnové farmářské trhy skrápěly proudy deště, ale znalci kvalitních potravin si na ně stejně cestu našli. Nabídka farmářských produktů byla rozšířena o vajíčka, kachny a kuřata z malé farmy Neli nedaleko Manětína. Po vajíčkách i kuřatech se jen zaprášilo. Na dalších trzích jich bude více, ale nečekejte tuny zboží. Malé farmy prostě produkují v malém, ale kvalitně i s ohledem k potřebám chovaných zvířat. Přesto pro vás stále hledáme další prodejce především vajíček, protože o ně projevujete největší zájem. Není to však lehké, protože farem, které chovají slepice v neklecových technologiích není mnoho a ty ostatní mají produkci velmi malou.

Velký zájem byl jako vždy o zeleninu, ovoce (především jablka), pečivo, mošty, uzenářské výrobky a maso. Vynikající biomošty poprvé nabízela Stvolenská moštárna. Uzenářské výrobky také v biokvalitě prodávala biofarma Sasov. O jejich biouherák, kančí biolovečák a klobásy byl velký zájem. Někteří z vás využili i možnost dovozu vepřového a hovězího masa na objednávku přímo z biofarmy Sasov. Pak Krutina, který prodává pstruhy a siveny, nabízel i domácí husy, které přiveze i na trhy 30.10.

Poslední říjnovou sobotu pro vás připravujeme přehlídku vítězů soutěže o regionální produkt Plzeňského kraje 2010. Určitě vás potěší ryby z rybářství Klatovy nebo Krchlebské koláče. Prodávat však budou i již tradiční prodejci. Sledujte Katalog vystavovatelů, pravidelně ho aktualizujeme.