Famářské trhy pod kapkami deště

Přes neúplně ideální počasí se v sobotu 25. září na Plzeňských farmářských trzích sešli jak nadšení nakupující, tak i všichni avizovaní prodejci. Představilo se jich 42 a nabídli zatím nejširší sortiment skvělých potravin. Bylo více zeleniny i ovoce, pečiva, uzenin, mléčných výrobků i jablečných moštů různých příchutí. Především rozšířený sortiment zeleniny návštěvníci velmi ocenili. Noví prodejci se přesvědčili, že v Plzni je o kvalitní potraviny s autentickou chutí a původem ohromný zájem. Déšť nevadil prodejcům ani návštěvníkům, přišlo jich totiž více než 3000.

Mléčný automat farmy pana Boháčka vytočil 500 l mléka, prodaly se stovky kilogramů sýrů (ovčích, kozích, kravských) i uzenin, masa z ekologických chovů, „náklaďáky“ zeleniny (květák, cibule, česnek, zelí, kapusta, rajčata, papriky…) i ovoce (jablka, švestky, melouny z Moravy), tisíce kusů pečiva všech barev i chutí.

Příští farmářské trhy, které se uskuteční 16. října 2010 nabídnou opět něco navíc. Jednáme s několika farmáři, kteří by mohli doplnit sortiment o vajíčka, husy, kachny i kuřata. Vše z domácích chovů. Již teď se můžete těšit na uzeniny (kančí lovečák, uherák, klobásy…) z ekologické farmy pana Sklenáře ze Sasova na Vysočině.