Čtvrté letošní Plzeňské farmářské trhy proběhnou tuto sobotu 14.5.2011

Plzeňské farmářské trhy se letos uskuteční již počtvrté a to 14. května 2011. Opět se odehrají na tradičním místě – nádvoří hotelu Gondola (Pallova 12, u Mlýnské strouhy, Plzeň) od 8 do 13 hodin. Pořádá je občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s hotelem Gondola. Plzeňské farmářské trhy jsou součástí projektu Plzeň 2015 (www.plzen2015.cz).

 

Na již čtvrtém Plzeňském farmářském trhu v roce 2011 se představí opět prodejci kvalitních tuzemských potravin – zelináři z Litoměřicka, Moravy, ovocnáři z Nebílov, pekaři  – Rendl ze Sušice a pekaři z Dobřan, kachny, kuřata a vajíčka přiveze farma NELI. Čerstvé mléko si budou moci návštěvníci koupit z pojízdného mlékomatu farmy pana Boháčka, maso a uzeniny od mnoha uzenářů – Angus meat ze Soběsuk, Matějka z Letin a od Šnebergera z Klatov. Zvěřinové uzeniny bude prodávat ZEFA VOLARY. Mošty nabídnou ovocnáři z Nebílov a z Nebílovského Borku. Vajíčka od slepic chovaných ve venkovních výbězích, nabídne i pan Martínek z Osvračína. Hovězí maso v biokvalitě bude prodávat pan Uher – farmář z Hostouně u Domažlic. Mléčné výrobky oceněné značkou Regionální potravina roku 2010 představí minimlékárna Joma. Kozí, kravské i ovčí sýry bude možné zakoupit z farmy Belina, Březí a z Horského statku Abertamy. Nebude chybět ani med od včelařů z Plzeňského kraje. Dokonce bude možné zakoupit i český česnek z Kuřimi a cibuli z Račetic. Více informací o prodejcích uveřejňujeme v katalogu vystavovatlů na  www.plzensketrhy.cz.

 

Novinkou na čtvrtém Plzeňském trhu bude Alena Lehmannová www.prirodni-zahrady.cz., která se věnuje problematice přírodních zahrad a na trhy přiveze truhlíky, květníky a bedýnky osázené zeleninou a bylinkami. Na prodej budou také sazenice zeleniny a bylinek. Dále bude mít na trhu premiéru FARMA–ZPZ s.r.o. z Valašské Bystřice www. http://farmazpz.cz/produkty/, která přiveze Plzeňanům ochutnat své mléčné výrobky.