Červnové farmářské trhy v Plzni navštívilo 4000 lidí

V sobotu (26.6.) se uskutečnily druhé farmářské trhy v Plzni, které organizovalo občanské sdružení ENVIC ve spolupráci s hotelem Gondola. Finanční podporu farmářským trhům poskytl Nadační fond Zelený poklad.

Ihned po začátku v 8 hodin se nádvoří hotelu Gondola začalo plnit lidmi a tento stav trval až do zhruba 12 hodin. Už kolem 11 hodiny měli bohužel první vystavovatelé vyprodáno. Zájem veřejnosti o kvalitní místní produkty je i v Plzni ohromný. I přesto, že bylo vystavovatelů více než v květnu, opět se stalo, že bylo vyprodáno dříve než návštěvníci čekali. Všem prodejcům jsme zdůraznili, ať na srpnové trhy vezmou zboží rozhodně více a rozšíří své prodejní týmy. V srpnu opět přiidáme další prodejce (sledujte Katalog vystavovatelů). a o zhruba polovinu zvětšíme prodejní prostor. Od jara 2011 pro vás zvýšíme frekvenci pořádání trhů. Budou jednou za 14 dní.

Své produkty v červnu nabídlo 25 vystavovatelů, kteří prodávali zeleninu, mléčné výrobky, vejce, uzeniny, maso, pečivo, mošty, víno, koření, rukodělné výrobky apod. Největší zájem byl o čerstvé mléko a mléčné výrobky, zeleninu, uzeniny a maso v biokvalitě.

V průběhu farmářských trhů se uskutečnila i beseda na téma Pesticidy a chemie v potravinách. Vedl ji MUDr. Miroslav Šuta.

O trhy byl zájem i ze strany médií. Přečíst jste si o nich mohli nejen na různých internetových stránkách, ale i v plzeňském deníku, deníku DNES a vidět je v Plzeňské televizi.

Těšte se na další farmářské trhy v Plzni, které budou ještě širší, jak svým sortimentem, tak prostorem, ve kterém se odehrají. Místo a čas zůstavají stejné – poslední sobota v srpnu 28.8.2010, na nádvoří hotelu Gondola od 8 do 13 hodin. Od jara 2011 pak na trhy ve 14 denním intervalu.